PIRÁTSKÁ ČETBA

Školní čtení - za tiché čtení v hodinách - knihy ve třídě    ( + popovídání o obsahu knihy) dostaneš 1 perlu. Ve škole provedeš zápis do čtenářského deníku (čtecího listu).

Domácí čtení: pokud doma dočteš nějakou knihu, doneseš ji do školy ukázat a popovídáš o jejím obsahu. Po zapsání této knihy do čtecího listu doma obdržíš 1 perlu,

Za přečtené knihy ze seznamu Pirátských - obdržíš perly 2.  SEZNAM PIRÁTSKÝCH KNIH 

Za přečtené knihy z projektu Čtení pomáhá - obdržíš perly 3 SEZNAM VHODNÝCH KNIH ZDE. Můžeš přečíst ale i jiné knihy, které v projektu pro 1. - 5. třídu najdeš.


Projekt Čtení pomáhá: cílem projektu je spojit spokojenost ze čtení s radostí z pomoci druhým.

Jak projekt funguje?

1. Na stránkách www.ctenipomaha.cz v menu Registrace se zdarma zaregistrujete. 

2. V menu Knihy si vyberete ze seznamu knihu, kterou přečtete - nebo kterou jste nedávno četli.

3. Po přečtení knihy se na stránky Přihlásíte, vyberete přečtenou knihu ze seznamu a zvolíte Četl jsem tuto knihu - otestovat. 

4. Pokud odpovíte na 5 otázek správně, získáte odměnu 50 korun.

5. Tuto odměnu si nemůžete vyzvednout v hotovosti, můžete ji však věnovat někomu, kdo čeká na Vašii pomoc. Věnujte ji třeba na výcvik pejska, který pomůže postiženému člověku, na speciální kolo pro maminku, která nemůže chodit, nebo na operace, které vrátí zrak africkým dětem.

6. Kromě penízků obdržíte také potvrzení o zdárném splnění testu z přečtené knihy - toto potvrzení prosím vytiskněte a nalepte do čtenářského deníku k zápisu o knize. Pokud nemáte tiskárnu, zašlete mi prosím tento doklad jako přílohu emailem. Na konci roku dostanou první tři čtenáři s největším počtem přečtených knih z tohoto projektu ode mne knižní odměnu.

Projekt je určen pouze žákům základních a středních škol.


Čtení je úžasná zábava. Teď může být ještě něčím víc pro Vás i pro ty, kterým pomůžete.

Těšíme se, že se s námi do projektu zapojíte :)